Як на заводі ArcelorMittal у Кривому Розі вирішують питання дефіциту персоналу під час війни — FT

Поділитися
Як на заводі ArcelorMittal у Кривому Розі вирішують питання дефіциту персоналу під час війни — FT © Getty Images
Якщо до війни великі підприємства вирішували проблему кадрової оптимізації, то зараз запрошують на роботу жінок. 

Жінки в Україні все більше входять у ролі, які виконували чоловіки до повномасштабного вторгнення Росії, пише FT. Зараз вони затребувані на металургійних заводах, оскільки чоловіків відправляють на поле бою. На заводі ArcelorMittal у Кривому Розі, місті на півдні України та рідному місті президента Володимира Зеленського, менеджери кажуть, що наймання більшої кількості жінок – це питання виживання для бізнесу. З 18 000 робітників меткомбінату на початку війни мобілізували приблизно 3 500 осіб, і цього року, ймовірно, буде більше.

«Якщо триватиме мобілізація, у нас не буде достатньо [персоналу] для роботи», — сказав Мауро Лонгобардо, виконавчий директор заводу.

Щоб заманити персонал, ArcelorMittal розмістив по всьому місту величезні рекламні щити із зображенням жінок у помаранчевих комбінезонах заводу з гаслами на кшталт «Жінки керують тут!».

Стратегія найму частково спрямована на заміну мобілізованих чоловіків, а також тисяч працівників, які переїхали в безпечніші частини країни. Окрім цього, її причина полягає в тому, що найняти чоловіків стало дуже важко. На фабриці і раніше працювали жінки, але переважно на адміністративних посадах. Тепер вони все частіше беруть на себе фізично складніші ролі.

30-річна Ольга Вакуленко погодилася шість місяців тому працювати на прокатних станах. Вона сказала, що спочатку вважала це завдання складним, але згодом впоралася. Ольгу привабила зарплата та умови праці. Кілька років тому, за її словами, якби вибір стояв між «людиною, яка має спеціальну освіту, і кимось, як я, хто не мав і просто хотів працювати на заводі — звичайно, вибирали б людину з освітою, і якби це був чоловік, то тим більше».

33-річна Юлія Шшкіна, колишня вчителька фізики, яка працює разом з Ольгою, приєдналася п’ять місяців тому і зараз навчається на інженера. Вона сказала, що вважає техніку та роботу захоплюючою.

Щоб працювати на заводі ArcelorMittal, працівники-чоловіки за законом зобов’язані спочатку зареєструватися у військкоматі, що відлякує багатьох потенційних кандидатів. Завод був кузнею кадрів для армії, найбільшим попитом користувалися машиністи тепловозів, електрики та механіки.

Проте з 2022 року загинув 151 працівник заводу, 38 вважаються зниклими безвісти.

«Ми щотижня пишемо хоча б один некролог, — каже Тетяна Філяєва, редактор заводської щотижневої газети «Металург».

«Потрібно відкоригувати політику, щоб хоча б зберегти бізнес, який генерує кошти до державного бюджету», – сказала Анна Дерев’янко, голова Української Європейської Бізнес Асоціації. За її словами, в середньому від 10-15% працівників компаній-членів ЄБА служать у ЗСУ.

Податкові надходження мають вирішальне значення в країні, де бюджет працює з дефіцитом у 50%. Україна витрачає майже весь свій внутрішній дохід на основні поточні витрати для армії, включаючи зарплати, форму, харчування та житло, а її невійськові витрати фінансуються за рахунок західних позик і допомоги.

Раніше ми писали про те, що у середині квітня президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Серед змін, які передбачає закон, безоплатне вилучення в українців автомобілів на потреби ЗСУ. Юристка Євгенія Захарченко розповіла «Суспільному» у кого та за яких умов можуть забрати машину, адже саме це передбачено новим законом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі